Zemljopisni položaj Trogira i otoka Čiova pruža mnoge mogućnosti za dnevne izlete i ekskurzije.
SPLIT:
je drugi po veličini grad u Hrvatskoj. To je najveći i najvažniji grad u južnoj Hrvatskoj i stoga je poznat kao glavni grad Dalmacije. Centar Splita zajedno sa Dioklecijanovom palačom dio je UNESCO-ve Svjetske baštine od 1979 godine. U starom gradu nalazi se katedrala Svetog Duje. U ranijim vremenima korištena je kao mauzolej cara Dioklecijana. Iz njihovih kula možete uživati u dobrom pogledu na grad. Podrumi su dio velike mreže hodnika ispod Dioklecijanove palače. Dnevno svijetlo se pojavljuje ponovo na Peristilu. Stara gradska jezgra smještena je na istočnom kraju poluotoka Marjana. Osim toga, Split je glavno središte putova. Splitska luka je jedina stalna veza sa otocima u srednjoj Dalmaciji.(Brač, Hvar, Šolta, ali i daljim Lastovom i Visom) . Iz splitske luke voze mnogi trajekti na obližnje otoke. Osim toga, imaju redoviti trajekti koji voze do Dubrovnika, Rijeke, Pescare i Ancone.
Direktno na moru uz uvalu starog grada nalazi se Riva, promenada, što je vjerojatno najpoznatiji simbol grada.
DUBROVNIK:
Grad se nalazi na jugu Hrvatske i zbog svoje kulturne važnosti, a stoljećima zbog posebnih političkih položaja, često se naziva "Biser Jadrana" i "Hrvatska Atena". Od 1979. godine cijeli Stari grad uključen je u UNESCO-ov popis Svjetske kulturne baštine. Dubrovnik je bio jedan od centara u povijesti razvoja hrvatskog jezika i književnosti. Mnogi poznati hrvatski pjesnici, umjetnici, učenjaci, matematičari i fizičari su iz ovoga grada. Stoga se Dubrovnik može smatrati kulturnim centrom Hrvatske. Dubrovnik je jedan od najljepših gradova u cijelom mediteranu i zato je centar turizma. Grad je sve više na međunarodnoj ljestvici svjetskih bogataša i visokog društva. Zidine Dubrovnika, dužine od 1940 metara i širine do 6 metara, uz naknadu su u potpunosti dostupne. Također se u srpnju i kolovozu od 1950. godine održava Ljetni festival u Dubrovniku s brojnim događanjima scenske umjetnosti.
Dubrovnik ima međunarodni aerodrom. Proširenje autoceste A1 do Dubrovnika bit će završeno ranije od planiranog u 2010. godini. Do sada do Dubrovnika se može doći samo Hrvatskom narodnom cestom D8 (Jadranska magistrala). Zapadno od Dubrovnika smješten je most Franje Tuđmana, preko zaljeva Rijeke Dubrovačke, koji povezuje Dubrovnik sa ostatkom Hrvatske.
BRAČ:
je površine 396 km2, i treći je po veličini, s najvišim vrhom Vidova gora, koji je ujedno i najviši vrh svih jadranskih otoka (778 metara).
Sjedište Brača je sa više od 3000 stanovnika Supetar. Na ovo mjesto otprilike svakih sat vremena (rjeđe u zimskim mjesecima) dolazi trajekt, kojemu je potrebno od kopna oko sat vremena plovidbe. Drugo mjesto koje povezuje trajektna linija sa Makarskom je Sumartin. Bol se smatra turističkim središtem Brača. U neposrednoj blizini mjesta je Zlatni rat, navodno najljepša plaža u Hrvatskoj. Na osamljenoj lokaciji, na južnoj strani Brača, Bol je najstariji grad na otoku, ali i jedan od najpoznatijih turističkih mjesta na Jadranu. Osim kulturnih spomenika, vrijedno je posjetiti i prekrasni krajolik. Istočno i zapadno od Bola nižu se brojne uvale i plaže. Plaža Zlatni rat je jedinstveni prirodni fenomen, koji nalikuje na jezik koji strši duboko u more, i ovisno o vjetru mijenja svoj oblik (skreće lijevo ili desno).
HVAR:
Hvar je hrvatski otok u Jadranskom moru. To je izduženi otok i četvrti je po veličini. Cijeli otok je za turiste, pogotovo ljeti, vrlo popularan. Turizam ima ključnu ulogu. Osim turizma uzgaja se lavanda od koje se prave npr. ulje lavande i jastuk od lavande, a prave se i neka vina za osobne potrebe stanovništva. Najpoznatija vina na otoku su Zlatan Plavac, koji je gotovo crne Faros prerađevine od grožđa i Plavac Mali, koji je s najbolje lokacije, u vrlo strmim vinogradima na južnoj strani otoka. Čak i Ivan Dolac, također tamno crveno vino i Mali Plavac Bogdanuša u kojem se može osjetiti suhi šeri, zaslužuju pozornost. Hvar je s kopnom povezan trajektima, koji imaju liniju Stari grad - Split i Sućuraj - Drvenik, kao i brodskom linijom Rijeka - Dubrovnik.
Grad Jelsa smješten je na sjevernoj strani otoka Hvara. Jelsu omeđuju dva najviša otočka vrha Sv. Nikola i Hum. Ovisno o vremenu, sa otoka, možete vidjeti susjedni otok Brač i kopno. Katamaran Jadrolinije svakodnevno prevozi ljude između Jelse i lučkog grada Splita. Možete iznajmiti brod, kojim možete obilaziti susjedne otoke. Nadalje, postoji i autobusna usluga do susjednih gradova.
NACIONALNI PARK KRKA:
Proglašen je nacionalnim parkom 1985. godine i sedmi je Nacionalni park u Hrvatskoj. Smješten je oko 17 km od Šibenika, a površine je oko 109 km2. Nacionalni park se sastoji od brojnih jezera, slapova i kaskada. Biljni i životinjski svijet je jedinstven. Skradinski Buk je najpoznatiji slap. Oko slapa postoje mnoge planinarske staze. Mali pultovi na kojima se prodaju smokve, kupine i ostale delicije, kao i male suvenirnice daju dodatnu atrakciju.
Samostan Visovac je franjevački samostan koji se nalazi na otoku u istoimenom jezeru, do kojeg ljude prevozi samostanski brod. Samostan je nekoć služio kao zaštita od turskih osvajača.
RIJEKA CETINA:
Rijeka Cetina koja ima riječni tok od gotovo 100 km do Jadranskog mora, kroz stoljeća je formirala impresivne klance s visokim stijenama i kaskadnim slapovima. Kristalno čista voda idealna je za kupanje. Rijeka Cetina jedno je od najljepših mjesta u Hrvatskoj, gdje se može uživati u čarima raftinga. Područje oko rijeke Cetine ima velike povijesne i arheološke važnosti.
MEĐUGORJE:
Međugorje je mjesto u Bosni i Hercegovini. Nalazi se u općini Čitluk, a u gradu većinom žive Hrvati. Priča o Međugorju, velikom broju katolika, vrlo dobro je poznata. Blažena Djevica Marija prvi put se ukazala djeci (njih 6), 1981.godine na planini kod Međugorja. Kada su djeca rekla roditeljima, oni im nisu vjerovali, ali ukazanja Blažene Djevice nisu prestala. Procjenjuje se da je od tada do danas Međugorje posjetilo 15 milijuna vjernika iz cijelog svijeta.